Nejste fyzicky zdatní – mnoho lidí nemá potřebnou zdatnost na to, aby demontovala, bourala, likvidovala a vynášela z bytu velké a těžké předměty. Něco jiného je vyklidit byt plný drobností, když je naházíte postupně do krabic a vyhodíte do popelnice, na rozdíl od vyklízení nábytku a spotřebičů. Vyklidit kupříkladu prostor plný starožitností, masivních dubových křesel, postelí, komod, psacích stolů nebo šatních skříní, doplněný velkými spotřebiči není vůbec jednoduché a na takovou práci se pak vyplatí sjednat si odborníky.
Nesnášíte prach – alergie na pyl a prach jsou poměrně častým jevem a teď si představte, že musíte vyklidit prostor plný prachu, kde se přes půl roku neuklízelo. Prach bude usazený na všem – na nábytku, čalounění, na koberci, na parapetech a spotřebičích, takže se tu párkrát nadýchnete a budete mít slzy v očích a začnete se dusit v důsledku alergické reakce. Do takového prostředí raději vůbec nevstupujte a po vyklizení bytu v Praze 4 si sjednejte na výpomoc úklidovou firmu, která prostor dokonale vyčistí.
Pozůstalost – když se vyklízí prostory po zemřelých osobách, pro někoho to může znamenat značné psychické trauma. Velmi citliví lidé nesnesou pohled na předměty, které užíval někdo, koho milovali, když ví, že se s tímto člověkem již nesetkají. Úmrtí v rodinách bývají také častým důvodem návštěvy psychiatra a teď si představte, že budete chtít po takovém člověku, aby se hrabal ve věcech nebožtíka a měl jej tím pádem stále před očima. Pro vyklízecí firmu je to jen byt plný věcí, nikdo ze zaměstnanců, co vyklízení provádí, dotyčného (pravděpodobně) osobně neznal, a tak to pro ně nebude žádný problém. Pokud vysloveně nemusíte, nevyklízejte byt po zemřelých osobách, které jste důvěrně znali, usnadní vám to trápení a žal, který takovéto události provází takřka každého, kdo něco takového zažil.